فرش کاشی‌زاده

طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی در فرش

طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین انواع طرح فرش دستبافت، طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی است.

این طرح حقیقتا نمایانگر اصالت و شاهکار هنری_اسلامی است و از ساختمان‌ها و کاشی‌کاری‌ها و اشکال هندسی و تزئینی بناها الهام گرفته است.

معروف‌ترین طرح‌ها

معروف‌ترین این آثار عبارت‌اند از: تخت جمشید، مسجد شیخ لطف الله، مسجد شاه اصفهان، گنبد قابوس و طاق بستان.

باغ همیشه بهار

بنابراین کلیه‌ طرح‌هایی که ملهم از نقوش و اشکال تزیینی بناها، عمارات و کاشی‌کاری‌های آن‌هاست، در این گروه جاي دارند.

نقوش مختلف

البته طراحان فرش در برخی از طرح‌هاي اصلی نقوش این بناها بر حسب سلیقه‌ی خود تغییراتی را وارد کرده‌اند، اما ساختار و تشابه اصلی طرح فرش با طرح اصلی بنا به‌طور کامل حفظ شده ‌است.

در طراحی اين فرش تمامی ريزه‌کاری‎ها و چگونگی استفاده از رنگ‌ها با ظرافت خاصی انجام می‌شود؛ به‌طوری‌که تفاوت زيادی با نمونه اصلی ندارد و اشکال هندسی و ترکيبات ويژه آن‌ها را نيز به خوبی می‌توان در اين طرح‌ها ديد.

مسجد شیخ لطف الله

برای اطلاع از انواع طرح‌های فرش دستبافت ایرانی می‌توانید به این مقاله مرجعه کنید.

سفر در تاریخ با طرح آثار باستانی!

این طرح فرش اصیل ایرانی، با آن نقوش زيبا که جلوه‌هاي تاريخ، طبيعت و آثار به‌جا مانده باستانی را برايمان در يک قاب به تصوير می‎کشد، ما را به عمق تاريخ می‌برد.

مردمان ايران زمين، از گذشته تاکنون در هر گره و در تار و پود و لابه‌لای نقش‌های فرش‌های زيبايشان، هنر بی‌بديل خود را به رخ دنيا کشيده‌اند تا امروز به رغم داشتن رقیبانی در سراسر دنیا، همچنان به يکه‌تازی‌شان در صنعت قاليبافی ادامه دهند.

 

یک فرصت طلایی!

برای خرید و یا سفارش فرش دستبافت در هر طرح و نقشه، می‌توانید با ما تماس بگیرید. ما در مجموعه فرش کاشی‌زاده بهترین طرح‌ها را همراه با بهترین کیفیت در جنس الیاف و نحوه بافت برای شما آماده کرده‌ایم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *