از گذشته‌های دور با شما بوده‌ایم و آینده را خواهیم ساخت …

مرحوم میرزا علی اکبر کاشی زاده در سال 1265 از کاشان به قم مهاجرت کرده و به امر آموزش و تولید فرش پرداخته است و بطور همزمان مادر ایشان نیز به آموزش خانم های بافنده اهتمام داشتند.

7

مرحوم حاج غلامرضا کاشی زاده در سال 1287 در شهر مذهبی قم متولد شده و نزد پدر بزرگوارشان به فعالیت پرداخت. مرحوم کاشی زاده در تولید فرش با ارباب حسین جان کاشی و همچنین با مرحوم حاج حسین غفاری همکاری و تعامل نزدیک داشت و با این وجود که در آن زمان تعداد کمی به شغل تولید فرش مشغول بودند معهذا ایشان برای ترویج قالیبافی در شهر قم و اطراف آن از قبیل قنوات، بخش جعفرآیاد ساوه و غیره فعالیت زیادی انجام دادند و از این نظر از شمار کسانی هستند که در توسعه قالیبافی در قم و اطراف آن دارای حسن سابقه می باشند.

هنر بافندگی فرش در خانواده کاشی زاده تداوم داشته و در حال حاضر پسر ایشان استاد حاج حسین کاشی زاده به تولید فرش های هنری اشتغال دارند. سخن و ایدئولوژی قلبی استاد چنین است:

هنرمند پیش بزرگان بلند اختر است

که اصل هنر از همه این جهان سرتر است

صاحب کمال را چه غم که هنر دنبال می­کند

اصل هنر خداست که هنرمند دنبال می­کند

استاد با تکیه بر سه اصل اصالت، صداقت و امانت یکبار دیگر افتخار آفرینی نموده و به عنوان یکی از پر افتخارترین تولیدکنندگان این مرز و بوم موفق به خلق ریز بافت ترین فرش تمام ابریشم در ایران شده و از آن در دوازدهمین نمایشگاه فرش قم رونمایی کرده است.

هم اکنون نسل چهارم فرش کاشی زاده توسط دو فرزند استاد حسین کاشی زاده دنبال می شود. پسر بزرگ ایشان حاج علی کاشی زاده در سال 1357 متولد شده است و با بیش از 30 سال تجربه در این امر جزء برترین و فعالترین تولیدکنندگان فرش دستباف تمام ابریشم قم شناخته می شود. هم اکنون ایشان به عنوان مدیر تولید در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند و باعث افتخار است که این مجموعه به عنوان بزرگترین مجموعه تولیدی فرش دستباف ابریشم استان قم توسط اتحادیه فرش شناخته شده است..